Triathlon – sport dla wytrwałych

Triathlon jest jedną z młodszych dyscyplin sportowych. Składają się na nią trzy etapy: pływanie, jazda na rowerze i bieganie. Wszystko to odbywa się na czas, więc wygrywa zawodnik, który najszybciej pokona wyznaczony dystans. Jest to więc dyscyplina, która nie tylko wymaga siły, szybkości i ogólnej sprawności fizycznej, ale także umiejętności pływania i szybkiej jazdy na rowerze.

Trening – ważna sprawa

rowery triathlonoweBardzo istotny dla każdego zawodnika triathlonu jest trening kondycyjny i techniczny. Techniczny wiąże się z doskonaleniem wymaganych umiejętności, zaś kondycyjny pomaga wzmocnić cechy motoryczne, takie jak wytrzymałość, siła i szybkość. Bardzo ważne zadanie ma tu do spełnienia trener, który powinien dobrać ćwiczenia indywidualnie, tak by uzyskać najlepsze rezultaty.

Ważny sprzęt sportowy

Aby trening dał dobre efekty niezbędny jest odpowiedni sprzęt sportowy. Między innymi obuwie do biegania i na rower, odzież, kask, akcesoria do pływania, no i oczywiście właściwy rower.

Jeżeli chodzi o rowery triathlonowe trzeba powiedzieć, że różnią się one od szosowych. Najważniejsza różnica dotyczy geometrii roweru. W rowerach triathlonowych wymusza ona bowiem od zawodnika pozycję, w której pracują mięśnie używane też podczas biegu, co ułatwia przejście z jednej dyscypliny w drugą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rowery triathlonowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.