Rowery turystyczne – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Kiedy zbliżają się ciepłe dni przypominamy sobie o naszym rowerowym hobby. Wyjmujemy wtedy nasze jednoślady, które często okazują się już nie do użytku. Wtedy zaczynamy rozważać kupno nowego roweru. Na co zwrócić uwagę kupując rower do celów turystycznych?

Rowery turystyczne są obok miejskich, najczęściej spotykane na drodze. Wiele osób korzysta z nich w celach dojazdowych, do szkoły, pracy czy na zakupy. Dlatego też rowery te powinny być funkcjonalne.

rowery turystyczneWażne jest, żeby rower miał bogate wyposażenie – bagażnik, pełne błotniki, oświetlenie które posiada zasilanie z prądnic czy dynama. Rowery turystyczne są przeznaczone na długie wyprawy, często po nierównej powierzchni. Muszą mieć koła, które poradzą sobie zarówno w mieście na asfalcie jak i leśnej czy polnej drodze. Z tego względu należy także wybrać jednoślad, który ma dobre amortyzatory i wygodne siodełko.

Warto zwrócić uwagę na ciężar roweru. Często mamy konieczność przeniesienia roweru kilka stopni do góry, czy też przeniesienia przez próg. Lżejszym rowerem zdecydowanie łatwiej wjechać pod stromą górkę. Oczywiście trzeba też pamiętać, że im lżejszy rower tym wyższa jest jego cena, ale kupienie zbyt ciężkiego roweru może nas zniechęcić do jazdy na nim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Turystyczne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.