Rowery enduro – odporność, wytrzymałość i efektywność

Czym jest enduro? To górskie eksploracje, trudne zjazdy i podjazdy, walka ze słabościami i naturą. Enduro to nie sprzęt, enduro to styl jazdy.

rowery enduroRowery enduro powinny ułatwiać poruszanie się w każdym terenie. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i potężnymi amortyzatorami z dużym skokiem. Większość z nich posiada podwójne zawieszenie, które daje dużą kontrolę nad rowerem i niweluje nierówności drogi. Te jednoślady muszą wytrzymywać duże przeciążenia i trudności trasy.

Najważniejszym parametrem przy wyborze roweru do enduro jest skok zawieszenia, to on bowiem odpowiada za to jak rower zjeżdża czy podjeżdża. Powinien być dobierany w zależności od naszego stylu jazdy i terenów po jakich jeździmy. Najniższy skok sprawdzi się przy wycieczkach w dość łagodnie tereny, natomiast skok rzędu 180 mm to już maszyna do ciężkich zadań i poradzi sobie z ekstremalną górską jazdą.

Rowery enduro ze sklepu GoRide przeznaczone są przede wszystkim dla fanów jazdy po górach, miłośników ciężkich warunków oraz całodniowych wycieczek po dzikich, nieprzetartych szlakach. Nie jest to sport dla każdego, trud i wysiłek podczas wypraw, pokochają tylko entuzjaści ekstremalnych wrażeń. Jeśli jednak zastanawiamy się nad zakupem tego typu roweru, zastanówmy się czy faktycznie górskie podjazdy nie są nam straszne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Enduro i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.